Google, WordPress için Resmi AdSense Eklentisini Kullanımdan Kaldırıyor!

Google, WordPress için Resmi AdSense Eklentisini Kullanımdan Kaldırıyor!

Google yetkilileri yaptıkları resmi bir açıklama ile, WordPress için AdSense eklentisini kullanımdan kaldırma kararı aldıklarını bildirdi.

WordPress tabanlı sitelerinde reklamlarını yayınlamak için Resmi Google AdSense eklentisini kullananlar, eklentiyi 5 Nisan 2017 tarihinden itibaren kullanamayacak. Bu tarihten sonra resmi eklenti ile yerleşim düzenini değiştirmek veya reklam birimleri üzerinde değişiklik yapmak mümkün olmayacak.

Desteğinin kesilmesiyle ilgili açıklamayı aşağıda görebilirsiniz;

Kullanıcılarımıza maksimum düzeyde değer sunduklarından emin olmak için ürünlerimizi ve bu ürünlere ait özellikleri sık sık inceliyoruz. WordPress için AdSense Eklentisi’ni inceledikten sonra, otomatik reklam biçimlerimiz ve yaklaşmakta olan diğer girişimler gibi yenilikçi özelliklerle WordPress yayıncılarına daha iyi destek sağlayabileceğimize karar verdik. Bu nedenle, Mayıs 2017’de WordPress için AdSense Eklentisi’ni kullanımdan kaldırıyoruz.

WordPress eklentisinin desteği aşamalı olarak durdurulacak;

WordPress için AdSense eklentisinin desteğinin kesilmesi konusunda Google yetkilileri aşamalı bir düzeni takip edecek. Bu aşamalı düzene göre;

  1. 2017 Mart ayından itibaren yeni yayıncılar, eklenti üzerinden AdSense‘e kayıt olamayacak.
  2. 2017 Nisan ayından itibaren mevcut yayıncılar, eklenti aracılığıyla reklam birimlerini veya reklam ayarlarını değiştiremeyecek.
  3. 2017 Mayıs ayından itibaren Google, eklenti için artık destek sağlamayacak.

Eğer siz de WordPress kullandığınız sitenizde Google’ın resmi AdSense eklentisini kullanarak reklamlarınızı yönetiyorsanız, bir an önce reklamlarınızı manuel yöntemlerle sitenize eklemelisiniz veya buraya tıklayarak diğer AdSense eklentilerine göz atabilirsiniz.

Leave a Reply