Hosting Nedir?

Hosting Nedir?

Hosting kelime anlamı olarak “barındırma” anlamına gelir. Anlamı ise: bir internet sitesinde yayınlamakta olan, video, resim, yazı, belge ve sayfaların internet ortamında erişim sağlanması için bir bilgisayarda saklanması demektir. İnternet ortamında yayınlanan her belge bu bilgisayarlarda bulunur bu bilgisayarlara web sunucusu adı verilir. Veri saklama ve yayınlama işlemine ise web hosting denilmektedir.

Amacı bilgileri internet erişimcilerine ulaştırmak olan web sunucusu herkesin duyduğu fakat sadece site kuran, internetten anlayan ve uzmanların bildiği bir konudur. Web sitesine ait olan, örneğin facebook’da yayınlanmakta olan her resim, her yazı ve her video web sunucularında saklanır.

Web hosting işini yapan yüzlerce firma vardır ve site kurmak isteyenler bu firmalara başvurarak bilgilerinin saklanması için bu firmalardan kendilerine uygun hosting paketlerini seçerek işlerine başlayabilirler.

Dilerseniz sizde windows hosting ve linux hosting paketlerimizi inceleyebilir, kendinize uygun olanı dakikalar içerisinde satın alabilirsiniz. Hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz linux hosting ve windows hosting arasındaki farklar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Unutmadan alan adınızı hala almadıysanız alan adı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply