Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor

Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor

Paypal Türkiye’deki faliyetlerini 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere durduracağını açıkladı, Türkiye’deki müşteriler PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklar. Eğer Paypal hesabınızda para varsa son tarih 6 Haziran’a kadar banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yerel düzenleyici kuruluş olan BDDK’ya yapılan başvurunun reddi sonrasında BDDK’nın Paypal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması yönünde verilen talimatı uygulamak durumunda kalan Paypal, gelecekte Türkiye’deki müşterilerine yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması için çalışmalarının devam ettiği bilgisini sayfasında paylaştı.

PayPal hesabımdan paramı nasıl alabilirim?

Aşağıdaki adımları izleyerek PayPal hesabınızdaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesabınıza aktarabilirsiniz:

Bakiyenizi çekmek için:

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. PayPal Bakiyesi sekmesinde yer alan “Para Çekin”i tıklayın.
  3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
  4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 – 7 gün arası sürebilmektedir.

PayPal hesabınızdaki bakiyeyi çekmeden önce paranın aktarılacağı banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını kontrol ediniz. PayPal hesabınızda yer alan adınızın, paranın aktarılacağı banka hesabınızdaki adınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olması durumunda PayPal müşteri hizmetlerine; www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, destek@paypal.com adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 (uluslararası arama ücretleri geçerli olabilir) numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Leave a Reply