Moz://a Firefox’a Sonra Oku Özelliği Geliyor

Moz://a Firefox’a Sonra Oku Özelliği Geliyor

İlgi çekici bir sayfaya denk geldiğinizde ve o on sayfaya bakamayacak kadar yoğun olduğunuzda ne yapıyorsunuz? Bizim ne yaptığımızı söyleyelim, sayfayı yer imlerine veya saved.io ile kaydediyoruz ve sayfayı sonsuza dek unutuyoruz. Firefox üzerinde çalıştığı yeni özelliği Snooze sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Firefox’dan yapılan açıklamaya göre “internet üzerindeki çevrimiçi dikkat dağınıklığı sorununu giderme amacıyla geliştirilmiş”, yani tamda bizler için, mesela üzerinde çalışmanız gereken başka işleriniz var ve bulduğunuz sayfayı daha sonra incelemek istiyorsunuz, Snooze özelliği sayesinde sayfayı sizin belirlediğiniz ileri bir tarihte size hatırlatmasını isteyebileceksiniz.

Mozilla Firefox Snooze Seçim Ekranı

Bugün daha sonra, yarın, bu hafta sonu, gelecek ay, özel tarih seçeneklerinden birini seçtiğinizde sayfa hemen kapanacak ve belirlediğiniz tarih veya tarih aralığında Firefox sizi bu sekmeyi açmanız için uyaracak.

Mozilla Firefox Snooze Hatırlatma Ekranı

Snooze özelliği şu an için test sürümünde, muhtemelen gelecek final sürümüyle birlikte tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek, ama hemen şimdi denemek isterseniz burayı tıklayarak test sürümünü nasıl kullanabileceğiniz hakkıdaki yardım sayfasına ulaşabilirsiniz.