.com

Şimdi

$12.56

.net

Şimdi

$15.90

.org

Şimdi

$6.21

.info

Şimdi

$4.03

.pw

Şimdi

$1.70

Whois Nedir?

Alan adı (domain) kaydı esnasında kayıt yazmanı aracılığı ile kayıt firmasına iletilen ve içerisinde şahıs veya firma ismi, telefon, e-mail, fiziki adres, domainin kayıt tarihi, tescil süresinin bitim tarihi ve DNS bilgileri detaylarını barındıran veriler bütününe domain (alan adı) whois bilgisi denir.

Whois Sorgulama Nasıl Çalışır?

Domain (Alan Adı) whois sorgulama, ilgili kayıt firmasına veya whois sunucusunu özel anlaşmalar ile barındıran resmi yazmanların yine özel olarak kurup, güvenlik şartlarını tahsis ettiği veri tabanına isteğin iletilmesi ve veri tabanını işleten sunucu tarafından istenilen verinin istemciye geri gönderilmesi şeklinde gerçekleştirilir.

Gizli Whois Kaydı/Bilgisi Nedir?

Bazı alan adlarının whois bilgileri gizlenmiştir, bu durum domain whois protection olarak anılır. Whois protection, alan adlarınızı kaydederken verdiğiniz kişisel bilgilerin korunması ve 3. şahıslarla paylaşılmaması anlamına gelir. Whois bilgisi gizlenen alan adlarının yöneticilerine ulaşmak için whois bilgisinin gizliliğini üstlenen proxy (vekil) adresine bildirimde bulunmak gerekir.

Neden Gizli Whois Servisi Kullanmalıyım?

Yeni bir alan adı tescil ederken sizden bazı bilgiler (isim, soyisim, e-mail, adres ve telefon) istenilmektedir. Alan adı işlemleri konusunda otorite olan üst kurul ICANN, whois bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesini şart koşar. Eğer siz bilgilerinizi gizlemek için hatalı ya da eksik bilgi girişinde bulunuyorsanız alan adınızı kaybetme riski ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Bilgilerinizi saklamak amacıyla whois kaydında yanlış bilgiler vermek ICANN tarafından tespit edildiğinde ciddi sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Bunun yerine güvenli ve profesyonel bir çözüm olan gizli whois servisini kullanmalısınız.

Siz de sahibi olduğunuz alan adlarında yer alan kişisel bilgilerinizin 3. Şahıslar tarafından görülmesini istemiyorsanız Huust.com’un whois gizleme servisini kullanabilirsiniz.

Adınız Soyadınız Gizlenecektir.

Fax Numaranız Gizlenecektir.

Telefon Numaranız Gizlenecektir.

Spam yapılamayacaktır.

E-Posta Adresiniz Gizlenecektir.

İşinizi ve Markanızı koruyacaktır.

Ticari Unvanınız Gizlenecektir.

Kontrol sizde olacak fakat bilinemeyecektir.

Yardım mı lazım? Bizi arayın 0850 304 4 WEB veya Mail Gönderin

Neden Huust.com ?

clientlogo12-grayclientlogo18-grayclientlogo13-grayclientlogo14-grayclientlogo19-grayclientlogo11-grayclientlogo16-grayclientlogo20-gray